Ženský sbor z Moravské Nové Vsi

Ženský sbor vznikl v Moravské Nové Vsi na popud mužského sboru. Tehdy se sešlo několik zpěvumilovných žen a založilo sbor, který v obci již delší dobu chyběl. Dnes už se nebudeme ptát, kdo s tím nápadam před lety přišel. Důležité je, že ženský sbor v Moravské Nové Vsi byl založen, stalo se to v roce 2000 a v současné době stále pracuje ve stabilním složení 10 členek. Jejich vystoupení jsou ozdobou všech folklórních akcí pořádaných v Moravské Nové Vsi.

Od začátku se sbor věnuje zpěvu písní především z domácí národopisné oblasti Podluží, známých i méně známých. Naprostá většina písní je o lásce – šťastné i nešťastné, žertovné i nenaplněné.
Během let si sbor dokázal získat srdce nejen posluchačů domácích, ale přijal už i pozvání na vystoupení "přespolní". Ať už to bylo do Rakouska, na Slovensko, na folklórní festival do Strážnice nebo na setkání ženských sborů v Dolních Dunajovicích. Mezi nejvýznamnější vystoupení patřilo adventní zpívaní v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR.
Ženský sbor již podruhé pořádal setkání ženských sborů pod názvem O buchtách a milování. Jak již název akce napovídá, součástí akce byl - kromě krásného zpěvu - také košt buchet. Jednotlivé recepty byly potom shromážděny a vydány v tištěné kuchařce.

Jaroslava Sečkářová

vedoucí sboru,
první hlas

Hana Šteflovičová první hlas
Marie Macinková první hlas
Anna Flamíková první hlas
Vojtěška Matoušková první hlas
Olga Němečková druhý hlas
Eva Janulíková druhý hlas
Libuše Petrášová druhý hlas
Marta Sečkářová druhý hlas